Aktualności

Wyniki egzaminów z dnia 14.09.2018r. Egzaminy poprawkowe odbędą się w dniu 28.09.2018r. O godzinie 17:30 na obiekcie AWF odbędzie się bieganie, a następnie egzaminy pisemne które odbędą się na obiekcie MOSIRu /biuro BOZPN, ul. Piłsudskiego 38/

Wyniki_egzaminów_14.09.2018 (1)KOMUNIKAT KOMISJI ds. LICENCJI SĘDZIOWSKICH LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ na s. 2018/2019


LISTA SĘDZIÓW NA SEZON 2018/2019 – Pobierz


Składki KSP i KFD

Stawki_KSP_i_KFD_2018


 

XV halowe mistrzostwa sędziów piłkarskich o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

turniej

3 lutego w hali lubelskiego MOSiR-u odbyły się XV halowe mistrzostwa sędziów piłkarskich o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Jak się później okazało już nasz pierwszy mecz okazał się finałem turnieju. Po zaciętej walce przegraliśmy jednak z KS LUBLIN. Pozostałe mecze zdecydowanie wygraliśmy i puchar za 2 miejsce trafił w nasze ręce. Warto nadmienić, że Maciej Wieliczuk został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Poszczególne wynik:
OKS Chełm – OKS Zamość 2:4
OKS Biała Podlaska – KS Lublin 2:3
KS Lublin – OKS Zamość 7:0
OKS Chełm – OKS Biała Podlaska 0:4
OKS Biała Podlaska – OKS Zamość 7:3
KS Lublin – OKS Chełm 14:1

Tabela
1. KS Lublin 9 pkt. 24-3
2. OKS Biała Podlaska 6 pkt. 13-6
3. OKS Zamość 3 pkt. 7-16
4. OKS Chełm 0 pkt. 3-22


Podziękowania

Serdeczne podziękowania za Wasze uczestnictwo w spontanicznej zbiórce artykułów spożywczych, która miała miejsce podczas Naszego spotkania przedświątecznego w Sławacinku.
W dniu 12.12.2017 r. ww. żywność za pośrednictwem Parafii Świętego Michała Archanioła, została przekazana do paczek świątecznych dla potrzebujących wsparcia rodzin. „W nagrodę” za Nasz gest serca proboszcz parafii składając podziękowania, obiecał zachęcić młodzież do uczestnictwa w organizowanym wkrótce kursie dla adeptów sędziowania ?
Raz jeszcze dziękujemy Panu Ewarystowi Gasiewiczowi za obecność i możliwość uroczystego upamiętnienia zakończenia działalności zawodowej i współpracy z organizacją sędziowską.
Gratulujemy wszystkim sędziom uhonorowanym podczas powyższego spotkania.
Po raz kolejny pokazaliśmy, iż również w takiej formule potrafimy przyjemnie, uroczyście, a także pożytecznie spędzić czas ?.
Zdrowych, spokojnych i nastrojowych Świąt życzy Zarząd KS BOZPN.


SĘDZIOWIE ODDAJĄ KREW

Kolejny raz podejmujemy szlachetną inicjatywę oddawania krwi. Pokażmy otoczeniu, że w szczytnym celu ratowania życia ludzkiego potrafimy się zjednoczyć. Pokażmy, że prócz stania na straży przestrzegania przepisów jesteśmy grupą ludzi gotową do poświęceń i pomocy osobom w potrzebie. Udowodnijmy, że oprócz pasji do piłki nożnej, łączy nas wrażliwość na ludzkie problemy!

Akcja będzie zsynchronizowana w całym województwie. Oddajemy krew lub osocze w dniach 14-16.11.2017r. Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy.

Pamiętajcie, dobro powraca!


Obowiązkowa odprawa przedmeczowa

W celu poprawienia relacji sędzia zawodnik…

Zgodnie z uchwałą Zarządu BOZPN z dnia 22.09.2017r. przed każdym meczem rozgrywek seniorskich podległych BOZPN sędziowie są zobowiązani do przeprowadzenia odprawy przedmeczowej odpowiednio z jedną osobą funkcyjną, tj. kierownikiem, trenerem lub kapitanem drużyny. Fakt ten musi bezwzględnie zostać opisany przez sędziego w sprawozdaniu. W przypadku, gdy nie dojdzie do ww. odprawy, sędzia musi umieścić w sprawozdaniu przyczynę uchybienia uchwały Zarządu BOZPN. W przypadku braku adnotacji o odprawie przedmeczowej w sprawozdaniu, sędzia zawodów zostanie pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej.
Uchwała wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.

Zgodnie z zapisem art. V pkt 9 LotG sędzia delegowany na zawody szczebla centralnego (również Centralnej Ligi Juniorów oraz Ekstraligi i I ligi kobiet), a także III ligi winien przeprowadzić przedmeczowe spotkanie organizacyjne z kierownikami drużyn. W jego trakcie przekazuje swoje decyzje dotyczące tematów opisanych w pkt. 8 oraz innych kwestii technicznych (kolory strojów, moment i miejsce stawienia się drużyn do gry itd.). Sędziom wyznaczonym na zawody IV ligi oraz klas niższych rekomenduje się przeprowadzenie analogicznych spotkań organizacyjnych.


W zakładce dokumenty/regulaminy znajdują się Głowne przepisy w poszczególnych kategorii wiekowych BOZPN.


W zakładce sędziowie/dokumenty znajduje się nowa tabela dojazdów do poszczególnych miejscowości opracowana przez Marcina Pacynę. Dziękujemy.


Obowiązkowa rejestracja sędziów w systemie PZPN24 oraz nowe sprawozdanie sędziego

Kolegium Sędziów LZPN informuje o konieczności rejestracji wszystkich sędziów w nowym systemie PZPN24 przeznaczonym do wypełniania sprawozdań. System PZPN24 od pierwszej kolejki sezonu 2017/2018 zastąpi elektroniczny system Extranet. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące rejestracji sędziów w w/w systemie.

Instrukcja w jaki sposób sędziowie mają się zarejestrować na stronie PZPN24 (czas rejestracji około 5 minut) >> Tutaj

Od sezonu 2017/2018 wszystkie rozgrywki będą obsługiwane wyłącznie przez nowy system, dlatego zachęcamy wszystkich do jego testowania.

Sędziowie III i IV ligi wyznaczają asystentów przez system ekstranet, najszybciej jak jest to możliwe. W tej chwili nie istnieje możliwość wyznaczania asystentów przez PZPN24.