Aktualności

 Informuję, iż skompletowaliśmy całą ekipę na wyjazd we wtorek 04.06.2019r., na 1/8 Mistrzostw Świata U-20. Wszystkie osoby które do tej pory wyraziły chęć wyjazdu znalazły się na liście. Pomimo, że mamy komplet osób w autokarze, to posiadamy jeszcze 20 darmowych biletów, więc jeżeli ktoś chciałby dać rodzinie, znajomym – to nie ma problemu, chętnie oddamy. Oczywiście dojechać muszą własnym środkiem transportu.
Wyjazd we wtorek z Białej Podl. (hotel Podlasie) o godz. 14:30, przez Międzyrzec i Radzyń Podl.


 EGZAMINY DLA SĘDZIÓW OKS BIAŁA PODLASKA

W dniu 21.06.2019 r.(piątek), o godzinie 17:30 odbędą się egzaminy teoretyczne dla sędziów OKS Biała Podlaska.
👉lokalizacja: teren Zielonej Szkoły w Porosiukach
👉po egzaminach odbędzie się spotkanie integracyjne
👉 obecność obowiązkowa❗️

Z pozdrowieniami – Zarząd OKS Biała Podlaska


UWAGA wyjazd integracyjny!!!
W dniu 04.06.2019 (wtorek) planowany jest wyjazd integracyjny na 1/8 finału Mistrzostw Świata U-20 do Lublina. Mamy do dyspozycji około 60 darmowych biletów. Również transport pokryty będzie ze środków OKS BOZPN, więc jak widać, wyjazd jest całkowicie za darmo. Oferta dotyczy w pierwszej kolejności koleżanek i kolegów z braci sędziowskiej, jeżeli jednak, nie nazbiera się grupa ok. 50 chętnych wśród sędziów, wówczas można będzie zabrać ze sobą osoby towarzyszące.
Wyjazd z Białej Podl. około 14:30 – 15:00 przez Międzyrzec i Radzyń Podl.
Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się telefonicznie, smsowo (507122393) lub mailowo (golden.fish@interia.pl)
Przy dużym zainteresowaniu decyduje kolejność zgłoszeń
Zarząd OKS BOZPN


Informacja dotycząca badań lekarskich

Oświadczenie wg wzoru LZPN/innego ZPN, żłożone przez trenera lub kierownika drużyn potwierdzające, że wszyscy zawodnicy(-czki) drużyny, wpisani(-ane) do protokołu posiadają ważne orzeczenia lekarskie lub oświadczenia o stanie zdrowia  potwierdzające brak przeciwwskazań do udziału w rozgrywkach piłki nożnej (zgodnie ze zmianą w Uchwale IX/140 z 3 i 7 lipca 2008r. Zarządu PZPN) zwalnia trenera/kierownika z obowiązku posiadania tych orzeczeń lekarskich (w przypadku rozgrywek młodzieżowych) oraz orzeczeń i oświadczeń (w przypadku rozgrywek seniorów) na meczu.
W przypadku gdy trener lub kierownik nie złożą takiego oświadczenia muszą dostarczyć sędziom przed meczem wszystkie oryginały orzeczeń lekarskich i oświadczeń zawodników amatorów powyżej 23 roku życia.
Podkreślenie na czerwono należy interpretować, że kierownik nie musi posiadać fizycznie kart zdrowia zawodników do lat 23, to oświadczenie wystarcza, że karty są w klubie. Kierownik lub trener bierze na siebie odpowiedzialność za zdrowie zawodników. Obowiązkiem sędziego jest przechowywanie oświadczeń i dokumentów meczowych zgodnie z regulaminami rozgrywek czyli dla przypomnienia, przez cały sezon rozgrywkowy na żądanie organu prowadzącego rozgrywki.

Uwaga Sędziowie – Egzaminy Poprawkowe

Egzaminy poprawkowe dla sędziów odbędą się dn. 12.04.2019r (piątek) o godzinie 18:00 na AWF. Rozpoczynamy od egzaminów kondycyjnych.

Zarząd OKS BOZPN


Uwaga Sędziowie – EGZAMINY WIOSNA 2019

Egzaminy odbędą się w dniu 30.03.2019 g. 11.00 na obiektach AWF

  • 10:30 – zbiórka
  • 11:00 test interwałowy (podział na grupy awansowe i nieawansowe)
  • 13:00 egzamin teoretyczny
  • prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą ważnej karty zdrowia
  • podczas egzaminów wręczane będą nowe emblematy sędziowskie
  • będzie możliwość dokonania stosownych płatności (KFP i KFD)

Zarząd OKS BOZPNLISTA SĘDZIÓW NA SEZON 2018/2019 – Pobierz


Składki KSP i KFD

Stawki_KSP_i_KFD_2019 – POBIERZ


 

Podziękowania

Serdeczne podziękowania za Wasze uczestnictwo w spontanicznej zbiórce artykułów spożywczych, która miała miejsce podczas Naszego spotkania przedświątecznego w Sławacinku.
W dniu 12.12.2017 r. ww. żywność za pośrednictwem Parafii Świętego Michała Archanioła, została przekazana do paczek świątecznych dla potrzebujących wsparcia rodzin. „W nagrodę” za Nasz gest serca proboszcz parafii składając podziękowania, obiecał zachęcić młodzież do uczestnictwa w organizowanym wkrótce kursie dla adeptów sędziowania ?
Raz jeszcze dziękujemy Panu Ewarystowi Gasiewiczowi za obecność i możliwość uroczystego upamiętnienia zakończenia działalności zawodowej i współpracy z organizacją sędziowską.
Gratulujemy wszystkim sędziom uhonorowanym podczas powyższego spotkania.
Po raz kolejny pokazaliśmy, iż również w takiej formule potrafimy przyjemnie, uroczyście, a także pożytecznie spędzić czas ?.
Zdrowych, spokojnych i nastrojowych Świąt życzy Zarząd KS BOZPN.


SĘDZIOWIE ODDAJĄ KREW

Kolejny raz podejmujemy szlachetną inicjatywę oddawania krwi. Pokażmy otoczeniu, że w szczytnym celu ratowania życia ludzkiego potrafimy się zjednoczyć. Pokażmy, że prócz stania na straży przestrzegania przepisów jesteśmy grupą ludzi gotową do poświęceń i pomocy osobom w potrzebie. Udowodnijmy, że oprócz pasji do piłki nożnej, łączy nas wrażliwość na ludzkie problemy!

Akcja będzie zsynchronizowana w całym województwie. Oddajemy krew lub osocze w dniach 14-16.11.2017r. Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy.

Pamiętajcie, dobro powraca!


Obowiązkowa odprawa przedmeczowa

W celu poprawienia relacji sędzia zawodnik…

Zgodnie z uchwałą Zarządu BOZPN z dnia 22.09.2017r. przed każdym meczem rozgrywek seniorskich podległych BOZPN sędziowie są zobowiązani do przeprowadzenia odprawy przedmeczowej odpowiednio z jedną osobą funkcyjną, tj. kierownikiem, trenerem lub kapitanem drużyny. Fakt ten musi bezwzględnie zostać opisany przez sędziego w sprawozdaniu. W przypadku, gdy nie dojdzie do ww. odprawy, sędzia musi umieścić w sprawozdaniu przyczynę uchybienia uchwały Zarządu BOZPN. W przypadku braku adnotacji o odprawie przedmeczowej w sprawozdaniu, sędzia zawodów zostanie pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej.
Uchwała wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.

Zgodnie z zapisem art. V pkt 9 LotG sędzia delegowany na zawody szczebla centralnego (również Centralnej Ligi Juniorów oraz Ekstraligi i I ligi kobiet), a także III ligi winien przeprowadzić przedmeczowe spotkanie organizacyjne z kierownikami drużyn. W jego trakcie przekazuje swoje decyzje dotyczące tematów opisanych w pkt. 8 oraz innych kwestii technicznych (kolory strojów, moment i miejsce stawienia się drużyn do gry itd.). Sędziom wyznaczonym na zawody IV ligi oraz klas niższych rekomenduje się przeprowadzenie analogicznych spotkań organizacyjnych.


W zakładce dokumenty/regulaminy znajdują się Głowne przepisy w poszczególnych kategorii wiekowych BOZPN.


W zakładce sędziowie/dokumenty znajduje się nowa tabela dojazdów do poszczególnych miejscowości opracowana przez Marcina Pacynę. Dziękujemy.


Obowiązkowa rejestracja sędziów w systemie PZPN24 oraz nowe sprawozdanie sędziego

Kolegium Sędziów LZPN informuje o konieczności rejestracji wszystkich sędziów w nowym systemie PZPN24 przeznaczonym do wypełniania sprawozdań. System PZPN24 od pierwszej kolejki sezonu 2017/2018 zastąpi elektroniczny system Extranet. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące rejestracji sędziów w w/w systemie.

Instrukcja w jaki sposób sędziowie mają się zarejestrować na stronie PZPN24 (czas rejestracji około 5 minut) >> Tutaj

Od sezonu 2017/2018 wszystkie rozgrywki będą obsługiwane wyłącznie przez nowy system, dlatego zachęcamy wszystkich do jego testowania.

Sędziowie III i IV ligi wyznaczają asystentów przez system ekstranet, najszybciej jak jest to możliwe. W tej chwili nie istnieje możliwość wyznaczania asystentów przez PZPN24.